איך יתפתח האופנה בעתיד

איך יתפתח האופנה בעתיד


כמובן, ניחוש מה יהיה מחר קשה בטירוף. אבל תודה, מי מאיתנו לא רצה אפילו לרגע, לפחות עין אחת להסתכל על העתיד של האנושות?איך יתפתח האופנה בעתיד


אני לא יוצא מן הכלל, וזה רק טבעיאני תוהה איך אנשים יתלבשו בעוד עשרים, שלושים, מאות שנים, איך המקצוע שלי ישתנה. המנבאים האמיצים ביותר הם סופרי מדע בדיוני. אז בואו נראה איך הם לדמיין את זה לעצמם.

לא במקרה בחרתי את שלושת הקטעים האלה. שכן במסה ענקית של ספרות המדע הבדיוני יש שלושה כיוונים בגישה לבגדי העתיד. חלקם, כמו לם, מנסים להמציא משהו חדש ושונה לחלוטין במראה ובטכנולוגיה של הבריאה. אחרים, כמו אפרמוב, חוזרים אל האידיאלים של העבר. הוודה קונג שלו לבוש בשיאה של תרבות כרתים. אחרים (כלומר, לריאנוב) מנסים לשלב את הבלתי-מתאים לכאורה, אם כי מי יודע, אולי דרכם קרובה יותר לאמת. קשה לדמיין שהאנושות תנטוש את מורשתה התרבותית. אף על פי שתלבושות אקזוטיות אלה לא ילבשו כל יום.

הבה נפנה לתחזיות המדענים. מומחים אמריקאים מאמינים כי בעתיד הקרוב יחסית, האנושות תהיה לבושה בגדים כאלה, אשר לא יושפעו גם על ידי תנאי מזג האוויר או אפילו על ידי מחסור של חומרי גלם. הם טוענים כי האופנה של מחר יהיה מבוסס לחלוטין על סיבים מלאכותיים.

למעשה, מאז הופעתו בשנת 1938ניילון יצרה הרבה חומרים סינתטיים, אשר תפור בגדים זולים ומעשיים. בעתיד, חומרים חדשים יופיעו כי יהיה שונה נכסים לא ידועים עד כה. לדוגמה, רקמות thermoregulatory, שבו יהיה מגניב בקיץ חם בחורף. זה גם חומרים זיקיות, שינוי צבע בהתאם לתאורה. הם לחזות את המראה של חומרים fusible, אשר לא צריך להיות תפור. הנוחות של התלבושת שנוצרה מהם היא בטוח: זה יהיה הרבה יותר חזק וקל יותר לייצר מאשר קודמיו. אבל את הכתר של חיפושים בכיוון זה נקרא בדים "נצחיים" על ידי כימאים אמריקאים. הם ישלב את "קרח" ו "להבה", את כוחו של נירוסטה ואת היופי של חומרים טבעיים, יהיה עקשן, שאינו מתיר, עמיד למים, שמן דוחה, לא מזהמים בדרך כלל בלתי שבירה.

מה יקרה מ רקמות "נצחיות" אלה? באופן טבעי, עכשיו קשה לענות על שאלה זו, אבל אז אני רוצה לקוות כי אופנה, בניגוד בדים "נצח" לא יהיה בדיוק כמו "לעכל" אותם בשקט, כמו "מתעכל" ב ניילון זמן, dacrons ו קורמפלני. לא, היא, כמובן, לא יוותרו עליהם, אבל ייקחו את המקום הנכון בארון הבגדים של האדם העתידי.

לפעמים אותן הנחות ותחזיותמגידי העתידות והקסאנרים בתחום האופנה נוטלים צורה בלתי נתפסת לחלוטין, מבחינתנו. הם, למשל, לחבר את הבגדים של העתיד עם ... רהיטים, הצבת על הגב משהו כמו כיסא מתנפחים. באותו אופן ניתן, לדעתם, לצייד חליפה עם שילוב של כיסא ושולחן או אפילו מזרון. בימים חמים הם מציעים בגדים עם מיקרו אקלים, שבו הטמפרטורה והלחות הנדרשות יישמרו. פרץ נוסף של פנטזיה הוא "חליפת בועה" עשוי ויניל דו שכבתי. כאשר מנופח, זה לוקח את הטופס של כדור שבו אדם יכול בקלות לגלגל על ​​העסק שלו. אם הוא מתעייף מרעש הרחוב, הוא יכול לשים קסדה מיוחדת עם מכשיר להקשיב וידאו לחלוטין להתנתק המולת המקיפה ...

באופן טבעי, בדים חדשים, מודלים חדשים דורשיםטכנולוגיה שונה לחלוטין. בעיקרון, את כל התהליך של ייצור בגדים ישתנה. גם זה לא נמלט משדה הראייה של סופרי המדע הבדיוני.

בסוף המאה ה XIX, אחד המייסדיםז'אנר הספרות הזה, הרברט וולס, ברומן "כשהרודם מתעורר" ניסה לדמיין איך זה יקרה בעתיד. גיבורו של גרהם, כמו ריפ ואן ויקלי, ישן במשך מאתיים שנה ומצא את עצמו במאה ה -21. והנה הסצינה שבה גרהם לבוש בסגנון המודרני.

במה הרברט וולס לבש את הגיבור שלו? למרבה הצער, מעט מאוד הוא אמר על זה ברומן.

עכשיו שאנחנו כמעט על סף הדלתהמאה ה XXI, החסרונות של תחזית זו הופכים ברורים יותר. טבעי הוא שוולס, שנולד וגדל בתקופת החייטות, לא יכול היה עדיין לדמיין איזה עתיד גדול יהיה הייצור ההמוני של הבגדים. כמובן, חייטים יישארו, בדיוק כמו המקצוע של מעצב אופנה לא לאבד את משמעותו. אבל, כפי שאני רואה את זה, החיפוש צריך ללכת, החל קודם כל מאדם של האדם שיכול לשלב את התלבושת שלו, נותן לו אופי בודד, באמצעות אלמנטים שונים של הייצור במפעל.

אנו אומרים "העתיד", לעתים קרובות לא מבחין,איך זה בהדרגה הופך את היום שלנו. הייצור המודרני מבוסס יותר ויותר על שיטות מדעיות מפותחות היטב. לרשותו של הביוב לא רק את המכונות החדשות ביותר של אמצעי אוטומציה לבוא, אלא גם מכשירי מחשוב אלקטרוניים. הם הופכים את אותו כלי עבודה טבעי בעת יצירת בגדים, כפי שהיו לפני כמה עשורים חייטים ו מגהצים פחם.

איך יתפתח האופנה בעתיד? לא, אני לא מתיימר לנבא איזה טפסים ייקח בשלוש מאות, מאתיים, מאה שנה. מהלך ההתפתחות שלה קשה לחזות אפילו בעשור הבא, משום שיותר מדי גורמים לא מכוונים משפיעים עליו. זיגזגים חדים מדי פונה עושה את זה בדרך.

אני לא תומך בפנטזיות חסרות בסיס.

אולי, עכשיו אפשר בהחלט לומר רק דבר אחד: האופנה של העתיד חייב לרכוש איכות כי הוא קצר מאוד של בגדים מודרניים לשים על הזרימה.

אופנה של העתיד היא לגרום לאנשים בהירים, Kinder, לעזור לחשוף את העיקרון היצירתי של כל והעשרת העולם של הנצחון של הפרט, הנצחון של אישיות שפותחה בהרמוניה.