למה לא לתת מגבות

למה לא לתת מגבות

ברוסיה, מאז ימי קדם, מגבת היא רחבההמשמשים בטקסים שונים. עם זה מוצר מזיק לכאורה הקשורים עם סימנים שונים ואמונות טפלות, אשר הגיעו לימינו. יש סימן כי מגבות לא ניתן נתון וקיבל כמו מתנות ממספר סיבות.

למה לא לתת מגבות

מגבות בהלוויה

מגבות היו פריט חובהבשימוש נרחב בטקס הלוויה. המגבות הוצאו מהארון מן הבית ונשאנו לבית הקברות. לאחר ההלוויה נתלו המגבות האלה על צלב הקברים, ואחרי ארבעים יום הן נמסרו לכנסייה כדי להנציח את נשמת המת. במקומות מסוימים שרדה מסורת זו עד ימינו. בבתי הקברות ניתן לראות לעתים קרובות קברים טריים עם צלבים, שעליהם קשורות מגבות לבנות עם רקמה.

מסורת נוספת קשורה להלוויה. באזורים מסוימים של רוסיה, נהוג לתלות דלתות עם מגבות לאחר גופתו של המנוח הוצא מן הבית. בכמה בתים כפריים, אפשר עדיין לראות דיוקנאות של קרובי משפחה שנפטר, אשר מסגרת מגבות רקומות.

יש עוד מנהג קשורהמנוח. ביום הארבעים נתלתה המגבת הרקומה מחוץ למסגרת החלון. הוא האמין כי הנשמה של המנוח ביום הזה מגיע לביתו, שטף עם טל ומנגב את פניו במגבת.

מתברר כי מגבות הם באופן מסורתי סמל הדרך אל העולם האחר, ולכן אנשים מודרניים רבים כגון מתנה יכולה לגרום מבוכה ודחייה מוחלטת.

מגבות בחתונות

בטקסי חתונה, מגבות הם גם לעתים קרובותהיו בשימוש. אתה עדיין יכול לראות על ידיד וחברים מגבות עם קישוט, אשר קשורים על הכתף הימנית, עם זאת, עכשיו הם מוחלפים לעתים קרובות על ידי סרטים אדומים עם הכיתוב "כבוד כבוד".

קשה לדמיין חתונה ללא מגבת רקומה,שעליהם מוציאים לחם ומלח. מגבות חתונה ממוקמות גם מול הכניסה לבית ואת הזוג הצעיר חייב בהכרח להצטרף יחד כדי להבטיח המשותף שלהם היה מאושר.

אז לתת או לא לתת

מגבות טריות מודרניות ומגבות רקומות- אלה דברים שונים לגמרי. כל המגבות, ששימשו בעבר בטקסים, חייבות להיות לבנות ולרקמה מיוחדת. מתוך עיצובים רקומים תלוי איך להשתמש במגבת.

לכן, עדיף לא לתת מגבות עם רקמה, במיוחד אם אתה לא יודע את המשמעות של הציורים.