טיפ 1: כיצד להשתמש ברומטר

טיפ 1: כיצד להשתמש ברומטר

ברומטר הוא מכשיר למדידהלחץ אטמוספרי. החלק העיקרי של רוב הברומטרים הוא תיבת אטום מלא בגז. זה נקרא aneroid. כדי להשתמש במכשיר הוא פשוט מאוד, זה מספיק כדי להסתכל איפה נקודות החץ שלה.

כיצד להשתמש ברומטר

סוגים של ברומטר, העיקרון של הפעולה שלהם

ברומטר יכול להיות aneroid ו כספית. המילה "אנרואיד" פירושו "ללא נוזל". העיקרון של פעולה של ברומטר כזה הוא פשוט למדי: שינויים בלחץ אטמוספרי להוביל לשינוי בממדים גיאומטריים של האנדרואיד, כתוצאה מכך, החץ על המהלכים בקנה מידה. ברומטרים כאלה אינם מכילים רכיבים מסוכנים, ולכן הם מתאימים לשימוש בבית, בתנאי טיול רגלי. בנוסף לאנרואיד, יש מכשירים כספית שבהם כספית משמשת למדידת לחץ אטמוספרי. תחת השפעת הלחץ האטמוספרי, גובה העמודה כספית משתנה. הקריאות של הברומטרים האלה מדויקים יותר, רק מכשירים כאלה משמשים תחנות מטאורולוגיות. מרקורי והאדים שלה מהווים סכנה לבני אדם, ולכן, מכשירים כאלה אינם בשימוש בבית.מכשירים מטאורולוגיים אלקטרוניים ניתן למצוא על המכירה, ככלל, הם חלק תחנות מטאורולוגיות הביתה. מכשירים מורכבים אלה מודדים גם מספר משתנים אחרים (למשל, טמפרטורת אוויר ולחות) ומאפשרים לנו לחזות במדויק את מזג האוויר בעתיד הקרוב. מכשירים דיגיטליים רגישים פחות לטלטול, ולכן הם טובים לשימוש בים.

באמצעות ברומטר

זה לא קשה להשתמש ברומטר אנרואיד. יש צורך להסתכל על הערך המצוין על ידי החץ של המכשיר. בקנה מידה של הברומטר, ישנם אזורים המיועדים "יבשתי", "ברור", "משתנה", "גשם", "סערה", וגם חלוקה עם אינדיקציה של ערכים מוחלטים. אם הלחץ יורד - משקעים צפויים, אם יגדל - יהיה ברור. ככלל, ברומטר יש שני החצים - אחד מטלטלין, הוא מחובר עם תיבת אנרואיד, ואת השני ניתן לסובב. אם הוא משולב עם חץ המציג את גודל הלחץ האטמוספרי, לאחר זמן מה אתה יכול לראות לאיזה כיוון החץ מטלטלין יעבור. נורמלי הוא הלחץ האטמוספרי של 760 מ"מ כספית. אמנות. בטמפרטורת אוויר של 15 מעלות צלזיוס בגובה פני הים. ברומטר הביתה יכול למדוד את הערך שלה בטווח של 700-800 מ"מ כספית. אמנות. בגובה של לא יותר מ -300 מ 'מעל פני הים. ירידה בלחץ פירושה החמרה בתנאי מזג האוויר, גשם מתקרב או שלג. אזורים בלחץ נמוך נקראים סופות ציקלון. נגד ציקלון הם אזורים עם לחץ מוגבר, הגישה שלהם פירושה הגעתו של מזג אוויר טוב. ברומטר מותאם אם הקריאות שלה שונה מן הקריאות של תחנת מזג האוויר המקומית על ידי יותר מ 8 מ"מ כספית. אמנות. לשם כך, בורג כוונון הממוקם בחלק האחורי של הדיור מסופק. בעת הגדרה, לסובב אותו לזווית של לא יותר מ 45 מעלות.

טיפ 2: כיצד לקבוע לחץ אטמוספרי

בטח כמעט כל יום כשאתה מסתכלאו להקשיב לתחזית מזג האוויר, ואז לשים לב רק לטמפרטורת האוויר ואת המשקעים האפשריים. אבל החזאים מזג האוויר להזכיר כמה פרמטרים חשובים יותר אטמוספרי לחץ ביניהם. באופן כללי, הלחץ האטמוספרי הוא הלחץ של האטמוספירה על פני כדור הארץ ועל כל האובייקטים. לחץ פועל על גוף האדם, אשר שווה ללחץ של עומס 15 טון. אבל אנחנו לא מרגישים את זה, כי יש גם אוויר בגוף שלנו.

כיצד לקבוע לחץ אטמוספרי

יהיה עליך

  • ברומטר כספית או ברומטר אנרואיד. ואם אתה צריך ברציפות לקחת קריאות לחץ, אז אתה צריך להשתמש בבאוגרף.

הוראות

1

ברומטר מרקורי, ככלל, מראהלחץ אטמוספרי במילימטרים של כספית. רק להסתכל על קנה המידה של רמת כספית בבקבוק - ועכשיו אתה יודע את הלחץ האטמוספרי בחדר שלך. ככלל, ערך זה הוא 760 ± 20 מ"מ כספית. אם אתה רוצה לדעת את הלחץ בפסקלים, ולאחר מכן להשתמש במערכת תרגום פשוטה: 1 מ"מ כספית. = 133.3 אבא. לדוגמה, 760 מ"מ כספית. = 133.3 * 760 Pa = 101308 Pa. לחץ זה נחשב נורמלי בגובה פני הים ב 15 ° C.

2

הסר קריאות לחץ מסולם הברוגרףהוא גם מאוד פשוט. מכשיר זה מבוסס על הפעולה של תיבת האנרואיד, אשר מגיב לשינויים בלחץ האוויר. אם הלחץ עולה - הקירות של תיבת זו להתכופף פנימה, אם הלחץ פוחת - הקירות ליישר. המערכת כולה מחוברת לחץ, ואתה רק צריך לראות מה הערך של לחץ אטמוספרי החץ מראה על קנה המידה של המכשיר. אין פאניקה אם קנה המידה הוא ביחידות כגון hPa - זה hectopascal: 1 hPa = 100 אבא. וכדי לתרגם ליותר מוכר mm.rt.st. פשוט להשתמש בשוויון מן הפסקה הקודמת.

3

וכדי למצוא את הלחץ האטמוספרי על כמהיכול להיות בגובה מסוים אפילו ללא שימוש בהתקן, אם אתה מכיר את הלחץ בגובה פני הים. היא צריכה רק כמה מיומנויות במתמטיקה. הנה להשתמש בנוסחה זו: P = P0 * e ^ (- MGH / RT) .בשנת הנוסחה הזו: P - הלחץ הרצוי על גובה h; P0 - הוא הלחץ בגובה פני הים, ב פסקל; M - טוחנת מסה של אוויר שווה 0.029 ק"ג / mol; g - תאוצת נפילה חופשית הכבידה, בערך השווה ל 9.81 מ '/ s²; R - הוא קבוע הגזים האוניברסלי, נלקח 8.31 J / mol K; T - טמפרטורת האוויר במעלות קלווין (לתרגום מן ° C ל- K להשתמש formuloyT = t + 273 כאשר t - טמפרטורה ° C); h - גובה מעל פני הים, שם אנו מוצאים את הלחץ, נמדד במטרים.