מהם מחסומי תקשורת?

מהם מחסומי תקשורת?תקשורת היא אחד התחומים החשובים ביותר בחייו של אדם. עם זאת, לא תמיד זה אפשרי לאנשים למצוא שפה משותפת. השבר הוא שחסמים תקשורתיים הם קשיים פסיכולוגיים וקשיים אחרים בתקשורת.

מהם מחסומי תקשורת?

המכשול התקשורתי הוא סיבה אחת,זה מונע מאנשים לבנות תקשורת יעילה או לחסום אותו לחלוטין. בנוכחות מחסומי תקשורת, המידע מעוות, מאבד את משמעותו המקורית, או אינו מגיע כלל למקבל.

חסמי תקשורת חיצוניים

תחת מחסומי תקשורת חיצוניים מובניםנסיבות שאינן קשורות לבני שיחו, למשל, תנאים שליליים או מקום מפגש: צוקים ותקלות תקשורת טלפונית, חריגות מזג אוויר, רעשים חמורים וכו '. מחסום של אי הבנה, כאשר אנשים מדברים שפות שונות במובן המילולי, יש פגמים בדיבור ודיקציה, ניתן לייחס גם מחסומים חיצוניים. זה כולל את הפעולה הכפויה של תנאים מיוחדים, שבהם בן שיחו אינו מבין, ההבדלים החברתיים-תרבותיים ומסורת ההתנהגות בחברה.

חסמי תקשורת פנימיים

חסמים פנימיים הם פסיכולוגיים. זה עשוי להיות גישה מוטה כלפי הצד השני מסיבה כלשהי (בגלל לאומיותם, מין, גיל, מעמד חברתי, וכו '), המראה שלו, תכונות אופי והתנהגות של הכיבוש שלה. במקרה זה, את הסטריאוטיפים להתערב באופן אובייקטיבי תופסים דיבור אנושי ולהפוך שלילים על שלו, אשר משפיע על obschenii.Esche בעיה דומה - שמיעה סלקטיבית כאשר אדם רואה בנאום אחר, רק את המידע כי הוא קרוב אליו או שבה הוא מסכים. וזה סותר את הרעיונות שלו או האינטרסים, פשוט מדלג על פני האוזניים. אנשים כאלה שומעים רק את מה שהם רוצים לשמוע. אם אדם מוסח ללא הרף, הדבר גם ימנע ממנו ליצור תקשורת מהימנה ויעילה, המקור עלול להיעלב לראות קשוב לעצמו otnoshenie.V פער תקשורת יכול לפעול באדי רוח פסיכולוגיים שליליים: אגרסיביים, מדינה קודחת, מתח, חוסר רצון לדבר, מרגיש רע, רע או כעסו על בן שיחו, וכו ' להפריע לתקשר ביטחון, תחושה של עוינות, קרבה רגשית אטים, מתחמים ופחדים, הבדל משמעותי בין התצוגות של המשוחחים. לדוגמא, אדם אחד עם הביטוי הוא עמותה אחת, בהתאם לניסיון החיים שלהם, ואת השני - השנייה, ואת הרעיון של הבעיה, הם עשויים להיות שונים לחלוטין. מחסום לוגי שנקרא זו מתעורר לעתים קרובות בקרב אנשים עם סוגים שונים של חשיבה: ויזואלי בצורה, מופשט לוגי או חזותיים-יעילים. באופן שונה, מהירות החשיבה, הקריטיות, הגמישות, העומק, אופן העברת המידע (קצר ותמציתי או מבריק). במקרה זה, ניסיון להבין את השיח ולשים את עצמו במקומו, הקשבה יכולה לפתור את הבעיה.